centrum designu

Konkurs: najlepiej zaprojektowane wnętrza komercyjne w Gdyni

Po raz kolejny w ramach Gdynia Design Days nagrodzimy niebanalne wnętrza gdyńskich lokali.

Każdego roku na mapie Śródmieścia pojawiają się nowe miejsca wyróżniające się dobrym projektem wnętrza, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Celem konkursu jest nagrodzenie przestrzeni wyjątkowych - zachwycających koncepcją oraz jakością wykonania, a także otwartych i sprzyjających nawiązywaniu pozytywnych relacji międzyludzkich.Nagroda główna zostanie przyznana w kategorii lokale usługowe. W pierwszym tygodniu września jury wyłoni laureatów konkursu. W skład kapituły wejdą specjaliści z zakresu architektury i designu. Nominowani będą mieli także szansę wygrać nagrodę publiczności. Głosowanie zostanie przeprowadzone na FB Gdynia Design Days. Zwycięstwo przypadnie lokalom, które do 31 sierpnia zbiorą największą liczbę polubień. Nominacje do konkursu wyłonił zespół Centrum Designu.   Laureaci plebiscytu internetowego otrzymają specjalne naklejki na witryny. Nagroda dla zwycięzców wytypowanych przez jury to naklejka oraz zestaw z kolekcji MANUBA.

Plebiscyt internautów na najlepiej zaprojektowane wnętrze: http://bit.ly/2JYmjDi

NOMINOWANI

1. Feed my Soul – nominacja specjalna za ideę miejsca

Feed My Soul to miejsce, gdzie można przede wszystkim zjeść pysznie, zdrowo i ciekawie. Wszystkie składniki przygotowywane są na miejscu. Właściciele wprowadzają również do oferty produkty z certyfikatami ECO. Jak zapewniają, Feed My Soul to odpowiedź na zdrowotne problemy – bezmięsna, lekka kuchnia, która pomaga im na co dzień w utrzymaniu zdrowia i balansu, i którą chcą się dzielić z innymi. W lokalu możemy skorzystać z porady dobrania potrawy do naszej indywidualnej diety i porozmawiać o tym, w jaki sposób są one przygotowywane. Miejsce ma być impulsem do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.

Autorzy projektu: Krzysztof Szczęsny, Małgorzata Kalinowska
Adres: ul. Świętojańska 49, 81-389 Gdynia

2. Honolulu Wise Food

Przestrzeń Honolulu nawiązuje do kultury surfingu z lat 60. Dzięki dużej, przeszklonej witrynie, w pogodne dni słońce dociera do wnętrza lokalu. Lokal został zaprojektowany tak, że już od progu mamy wrażenie, że przenosimy się do ciepłych krajów, a po kulinarnej podróży mamy ochotę zrelaksować się jeszcze chwilę, sącząc drinka pod ściennym muralem przedstawiającym palmą w promieniach zachodzącego słońca. Na ścianach wnętrza zobaczymy gwiazdy z lat 90. i stare deski surfingowe nad naszymi głowami, dookoła też dużo roślin, które ocieplają klimat. Lokal został zaprojektowane i wykonany przez jego właścicieli.

Autorzy projektu: Agnieszka Jeżyk-Bierla i Filip Bierla
Adres: Starowiejska 40A, 81-356 Gdynia

3. Willa Wincent 

Willa Wincent to 24 unikatowe pokoje i apartamenty autorstwa duetu projektantów Maćka Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego. Budynek mieści się w ustronnej, położonej u brzegu morza części Wzgórza Św. Maksymiliana. Jego historia sięga 1929 roku, w którym został wybudowany z myślą o domu wczasowym. Teraz ponownie przyjmuje gości, w samą porę na swoje 90 urodziny.

Autorzy projektu: Maciek Ryniewicz i Rafał Kaletowski
Adres: Pola 33, 81-433 Gdynia

4. Restauracja Moje Miasto

Restauracja Moje Miasto powstała z pragnienia stworzenia lokalu z gdyńską duszą. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy - restauracja mieści się na parterze kamienicy, która była jednym z pierwszych budynków wybudowanych przy Skwerze Kościuszki w latach 30. Z szacunku do historii tego niezwykłego miasta, wprowadzono do wnętrza klimat nawiązujący do gdyńskiego modernizmu. Wyraziste formy, oświetlenie i kolorystyka zostały uzupełnione o elementy ukazujące miasta partnerskie Gdyni, które dla kucharzy są inspiracją do tworzenia menu z akcentami narodowymi kuchni tych krajów, zaś dla gości mogą być pretekstem do rozmów o podróżach, przyjaźni lub współpracy. Swobodna elegancja, wygoda oraz dobra urozmaicona kuchnia, to wyznaczniki jakości Restauracji Moje Miasto.

Autor projektu: Aleksandra Stankevic-Diakun, Cubic Design
Adres: skwer Kościuszki 15, 81-370 Gdynia

5. Szmaragdowa Café

Wnętrze lokalu zostało utrzymane z klimacie francuskiego Art Deco. Znajdziemy w nim między innymi stare ponad 90-letnie pianino, stylowy kredens oraz wygodne i miękkie krzesła w kolorze szmaragdu. Na jednej ze ścian zamontowano tapicerowane, miękkie panele, pikowane szklanymi kamieniami. Bar został wykończony imitacją betonu, pzeciętego złotymi liniami. Nad barem zawisł metalowy wieszak na szkło i kieliszki. Ukoronowaniem lokalu, jest neon. Został on zaprojektowany przez właściciela, a jego wykonanie powierzono lokalnej firmie. Po zapadnięciu zmierzchu, podkreśla on piękno miejsca i przykuwa zdecydowanie uwagę. Wnętrze zostało zaprojektowane przez właścicieli lokalu.

Autorzy projektu: Małgorzata i Daniel Leczkowscy
Adres: Władysława IV 61, 81-384 Gdynia​ 

7. Umi Ramen

Gdzieś pomiędzy japońską klasyką a szalonym skokiem w pop kulturę, mangę i anime - tak w dużym skrócie można określić wnętrze Umi Ramen. Na ścianach zobaczymy murale nawiązujące do klasyków japońskiej animacji. Jedna z nich wykorzystuje wielkie lustro, tworząc złudzenie optyczne całego muralu. Elementem wykończeniowym jest drewno. Dzięki nieoczywistemu połączeniu elementów udało się uzyskać luźne, niezobowiązujące wnętrze, w którym każdy z łatwością się odnajdzie.

Autor projektu wnętrza: Sylwia Mielus
Adres: Starowiejska 38, 81-364 Gdynia