ppnt gdynia | centrum designu

Centrum Designu wspiera firmy w zakresie Design Managementu.

W ramach projektu CTCC współpracowaliśmy z przedstawicielami MŚP z Pomorza. Firmą ORPLAST, działającą w branży produkcji opakowań z tworzyw sztucznych oraz firmą Adventure & Cruises, która zajmuje się organizacją rejsów na statkach wycieczkowych.

W ciągu rocznej współpracy otrzymali od nas wsparcie z zakresu Design Managementu, oraz możliwość współpracy ze specjalistami z branży kreatywnej. W efekcie wypracowane i wdrożone zostały innowacje, a firmy rozwinęły swoje kompetencje. We współpracy z pracownią strategiczno-wzorniczą Kabo&Pydo i firmą Orplast powstał system do przechowywania i organizowania małych przestrzeni – Organicer 


zobacz film.

Adventure&Cruises we współpracy ze studiem projektowym dwasiedem stworzyło interaktywną platformę w formie quizu, która pozwala na lepsze dostosowanie oferty wyjazdów typu incentive do potrzeb klientów. 


link do ankiety

Design Management 

Usługa Design Managementu, którą oferujemy firmom, podzielona jest na kilka etapów a całe wsparcie jakie uzyskują od nas przedsiębiorstwa dostosowujemy do ich indywidualnych potrzeb. Prowadzone przez nas procesy pozwalają na zmianę perspektywy oraz spojrzenie na swój produkt czy usługę z punktu widzenia użytkownika.

Interdyscyplinarny zespół

Współpracujemy z ekspertami tworzenia strategii biznesowych, zarządzania projektami, badań jakościowych i ilościowych, badaczami UX i UI, Service Design, badaczami trendów i rynków, webdesignerami, a także projektantami identyfikacji wizualnej oraz wzornictwa. 

Proces projektowy

Współpracę rozpoczynamy od poznania sytuacji w jakiej znajduje się dana firma. W tym celu w pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowy audyt na różnych poziomach organizacji. Dzięki temu możemy zidentyfikować na jakim etapie rozwoju jest dana firma i w jakim obszarze potrzebuje największego wsparcia.

Badamy i definiujemy. Cały proces pracy z firmą opiera się na spotkaniach, warsztatach, badaniach i pracy z osobami na różnych poziomach organizacji. Tworzymy koncepcje w oparciu o posiadaną przez nas wiedzę, badania i analizę trendów oraz rynku. Prowadzimy wywiady z użytkownikami i wyciągamy wnioski. Innowacja, którą wprowadzamy z firmami za pomocą usługi Design Management pozwala nie tylko na tworzenie nowych produktów, modeli czy usług, ale także na dostrzeżenie potencjału i usprawnienie tego co już funkcjonuje. Czasem wystarczy zmienić jeden element by usprawnić działanie całego procesu czy produktu, dzięki czemu będzie bardziej potrzeby na rynku i przede wszystkim będzie odpowiadał na potrzeby użytkowników. Projektujemy dla konkretnych użytkowników, którzy będą korzystać z danej usługi czy produktu. Dlatego tak ważny jest kolejny etap pracy nad innowacją - prototypowanie i testowanie. Dzięki temu możemy w przyszłości uniknąć pomyłek czy strat związanych z wprowadzeniem na rynek czegoś czego nasz klient nie potrzebuje. Na etapie testowania możemy udoskonalić nasz projekt lub znaleźć to co nie działa.  

Chcesz dowiedzieć się więcej, bądź skorzystać z naszych usług. Napisz do nas na DM@ppnt.plPartner:

paulina kisiel

paulina kisiel

Dyrektor kreatywny, producent i menadżer projektowy z ponad 8-letnim doświadczeniem. Jej codzienna praca jako kierownika festiwalu Gdynia Design Days skupia się na dokładnej obserwacji trendów oraz dostosowaniu programu festiwalu do potrzeb jego odbiorców. Na co dzień tworzy wnętrza komercyjne do restauracji i przestrzeni mieszkalnych, związana z autorską pracownią architektoniczną studioturbo.pl. Jestem strategiem, który dostrzega zalety i wady większości sytuacji. Moją pasją jest projektowanie systemów, ponieważ zawsze kieruję się ciekawością i szukam spójności w nieskończonych ilościach danych. W pracy jestem samowystarczalna i nie boję się podążać ryzykowną ścieżką, starając się produkować to, co najlepsze.

ewa chudecka

ewa chudecka

Ekspert Design Management, producent wydarzeń w PPNT Gdynia | Centrum Designu. Historyk sztuki i projektant wnętrz. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z Design Management na SWPS, w ramach których rozwija kompetencje z zakresu Zarządzania Innowacjami. Pracuje w PPNT Gdynia | Centrum Designu od 2013 roku, gdzie wspiera firmy we wdrażaniu procesów projektowych oraz współtworzy festiwal Gdynia Design Days.

Karolina Cygert

Karolina Cygert

Specjalista ds. projektów unijnych w PPNT Gdynia | Centrum Designu. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studiów podyplomowych z zakresu public relations. Od 2017 roku zajmuje się zarządzaniem projektami europejskimi oraz wsparciem MŚP we wdrażaniu innowacji. Koordynator Gdynia Design Days w zakresie rozwijania współpracy ze sponsorami i partnerami międzynarodowymi.

ewa janczukowicz-cichosz

ewa janczukowicz-cichosz

Wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, odpowiada za jego rozwój, komunikację i promocję oraz działania kreatywne. Doświadczony projekt manager, wykorzystujący w swojej pracy zagadnienia z zakresu design management, zrównoważonego rozwoju oraz ekonomii cyrkularnej. Ekspert w zakresie komunikacji strategicznej oraz budowania marki. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz interdyscyplinarnych studiów Design Management prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową.  

projekt EU:

Partner PROJEKTU:

firmy: