ppnt gdynia | centrum designu

Już 21 stycznia będziemy mieli okazję posłuchać Edwina Bendyka, który będzie gościem PPNT Gdynia | Centrum Designu. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Jak będzie wyglądała Polska oraz świat w roku 2021?

Spotkanie online: Dialogi z przyszłością. Edwin Bendyk

Poznaj kobiety, które zmieniają oblicze polskiego wzornictwa. Zapraszamy do PPNT Gdynia na wystawę „Dziewczyny na warsztat”, podczas której zaprezentowane zostanie pierwsze pokolenie Polek, które odniosło sukces. 

Dziewczyny na warsztat

New European Bauhaus to wyjątkowa inicjatywa, ogłoszona w sierpniu 2020 roku przez Ursulę von der Leyen - przewodniczącą Komisji Europejskiej. 

Centrum Designu jako członek BEDA uczestniczy w procesie projektowania ram New European Bauhaus

Zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia na wyjątkową odsłonę wystawy „Młodzi na Start”. Zobaczcie wystawę „Młodzi na Start” w witrynach budynku IV PPNT Gdynia.

Wystawa pokonkursowa „Młodzi na Start”

Weź udział w spotkaniu online „Creative Broker Network - Tam, gdzie kończy się podróż prototypowania innowacji, a zaczyna się przyszłość” i zwiększ możliwości innowacyjne swojej firmy. 

Spotkanie online: „Creative Broker Network"

Razem budujemy miasto zrównoważone. Rozwijanie nowoczesnego miasta, przyjaznego dla ludzi i klimatu nie jest możliwe bez udziału najważniejszego budulca tkanki Gdyni – jej mieszkańców; tworzą miasto i wiedzą o nim najwięcej. 

Centrum Designu razem z mieszkańcami Gdyni walczy ze skutkami zmian klimatycznych

Jak wdrażać myślenie projektowe, koncentrujące się nie tylko na ludziach, ale empatii do otoczenia? Już 26 listopada weź udział w DtB Training | EcoDesign i dowiedz się jak tworzyć produkty i usługi minimalizując negatywny wpływ na środowisko.

Design talks Business Training | EcoDesign

W ciągu kilku tygodni globalny kryzys zdrowotny całkowicie zmienił rzeczywistość. 4 listopada podczas spotkania online wraz z Moniką Kapłan spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak zaprojektować wyjście z kryzysu? Rozmowę poprowadzi Dorota Cząstka.

Spotkanie online: Moda. Jak zaprojektować wyjście z kryzysu?

Jaka jest różnica między grafikiem a projektantem graficznym? Czym jest myślenie projektowe i jakie ma zastosowanie w branży graficznej? Na te pytania odpowie nasz gość – Patryk Hardziej – podczas spotkania online „Grafika. Myśl jak projektant”. 

Grafika. Myśl jak projektant

W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was morze ciekawych spotkań i dyskusji online. W obliczu trwającej pandemii proponujemy udział w wydarzeniach bez wychodzenia z domu. 

Nowa jesienno - zimowa ramówka.

Przerwana, w związku z pandemią, dziewiąta edycja konkursu ,,Młodzi na start” powraca. Ponownie możecie zgłaszać swoje prace w konkursie dla młodych projektantów! 

Wznawiamy konkurs „Młodzi na Start”

W ramach działalności Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia możesz skorzystać z profesjonalnych usług doradczych. 

Dla Biznesu. Skorzystaj z dofinansowania na specjalistyczne usługi - Design Management.

Tegorocznej edycji Gdynia Design Days towarzyszy interaktywny przewodnik po wystawach. Hasło przewodnie festiwalu — UWAGA, zostało podzielone na 8 tematów, poruszających zagadnienia, z którymi musimy się zmierzyć w obecnych czasach. 

Zobacz przewodnik GDD

Zakończyła się wyjątkowa edycja Gdynia Design Days stworzona specjalnie na czas kryzysu. Tegoroczne hasło Uwaga okazało się niezwykle trafnie wpisywać w otaczającą nas rzeczywistość. 

Dziękujemy za wyjątkową edycję GDD 2020 online

Branża kreatywna zawsze żyła spotkaniami i wydarzeniami, podczas których można było nie tylko nawiązywać i budować relacje z innymi projektantami i firmami, ale też doświadczać i testować nowe produkty, rozwiązania czy usługi.


Zapraszamy na webinar: Branża kreatywna online. Wyzwania nowej rzeczywistości

Uwaga! Przeprojektowaliśmy festiwal. Podczas Gdynia Design Days mówimy o projektowaniu, jako sposobie rozwiązywania problemów. W tym roku spotkamy się online. 

W tym roku spotkamy się w sieci.

Paulina Kisiel – kierownik festiwalu Gdynia Design Days, została wybrana na członka zarządu Biura Europejskich Stowarzyszeń Projektowych (The Bureau of European Design Assotiations,  BEDA). 

Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days, dołączyła do Zarządu BEDA.

7 maja podczas spotkania online „Moda. Skrojona na miarę nowych czasów” wraz z Bartkiem Bacą - Elementy, Szymonem Machnikowskim - Vogue i Magdaleną Płonką porozmawiamy o etycznej modzie w nowym kontekście. Rozmowę poprowadzi Dorota Cząstka.

Moda. Skrojona na miarę nowych czasów

Hasło kolejnej edycji Gdynia Design Days, to UWAGA. Jak je rozumieć? 

Znamy hasło GDD2020!

W PPNT Gdynia przez ponad dwa miesiące można było zobaczyć wystawę poświęconą rozwojowi miast. Innowacyjne podejście duńskich architektów i urbanistów to forma dobrej praktyki, która może stanowić inspirację również dla naszych rozwiązań.

Za nami wystawa „Future Living. Duńskie Miasta Przyszłości”