centrum designu

Zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany” prezentującą wyjątkowe naczynia, które choć powstały w dużej fabryce noszą na sobie znak ludzkich dłoni.

Wystawa “Ludzie z fabryki porcelany”

Dialogi z przyszłością. Trendy 2018 - 3 grudnia br. o 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Dialogi z przyszłością. Trendy 2019.

Zapraszamy na rozmowę z Adamem Chylińskim, Bartoszem Kotowiczem i Oskarem Podolskim, poświęconą publikacji „Raz mnie widzisz, raz mnie nie widzisz i inne eseje o designie”. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00 w PPNT Gdynia.

Raz mnie widzisz, raz nie widzisz – graficy o esejach Michaela Bieruta

Zapraszamy na wykład Ewy Klekot „Ślad na porcelanie”, który towarzyszy wystawie „Ludzie z fabryki porcelany”.

Wykład „Ślad na porcelanie”.

Warsztaty „Ślad na porcelanie” skierowane są dla osób dorosłych, które chciałyby poznać proces dekoracji naczyń ceramicznych za pomocą pierwotnej techniki jaką jest ślad.

Warsztaty ceramiczne „Ślad na porcelanie”

Interesujesz się zrównoważonym rozwojem? Chcesz tworzyć produkty i usługi minimalizując ich negatywny wpływ na środowisko? Weź udział w warsztatach prowadzonych przez Dr. Maxa Marwede i Tapani Jonkinena.

Warsztaty Learning Factory EcoDesign

Jaki jest jej cel i na czym polegają działania rewitalizacyjne w miastach? Co trzeba zrobić, aby naprawić miasto. W dniach 13-31 października zapraszamy do PPNT Gdynia na wystawę przygotowaną wspólnie z Wydziałem Architektury Politechniki. 

Rewitalizacja - naprawić dzielnicę. Chylonia, Meksyk, Oksywie, Witomino - opracowania studentów PG

19 października 2018 r. zapraszamy do PPNT Gdynia na dodatkową odsłonę projektu myHand. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną m.in. efekty warsztatów z wykorzystaniem technologii druku 3D. 

wystawa myHand

Zapraszamy na 10. spotkanie z cyklu, które odbędzie się 16 października o 18:00 w PPNT Gdynia. O tym jak zmienił się rynek mody w ostatnich latach porozmawiamy z Iną Lekiewicz, Kasią Kulik i Eweliną Kustrą.

Moda. Jak odnaleźć się w branży?

Warsztaty, których celem jest stworzenie w technologii druku 3D personalizowanej dłoni myHand, zgodnie z założeniami open source, ekonomii okrężnej i biznesu uwzględniającego aspekty społeczne.

warsztaty my Hand

Zapraszamy do udziału w projekcie unijnym Creative Traditional Companies Cooperation skupiającym partnerów i interesariuszy z 5 krajów (Polski, Niemiec, Szwecji, Litwy i Danii).

Weź udział w projekcie unijnym i dołącz do międzynarodowej sieci

Znamy laureatów trzeciej edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane wnętrza komercyjne w Gdyni. 

KONKURS NA NAJLEPIEJ ZAPROJEKTOWANE WNĘTRZA ROZSTRZYGNIĘTY!

Za nami Gdynia Design Days 2018 pod hasłem ERROR. Choć emocje jeszcze nie opadły, znamy już datę 12. edycji festiwalu!

Tak było na #GDD2018!

Trwa realizacja zwycięskiego projektu w konkursie na wdrażanie dobrych praktyk projektowych 2018. W ramach cyklu re:design Stowarzyszenie Taffic Design objęło swoimi działaniami kamienicę przy ulicy Abrahama 37.

re:design Abrahama 37

Zastanawiasz się czym jest gospodarką obiegu zamkniętego? Odpowiedź znajdziesz w filmach „Ecodesign in practice”, które swoją premierę miały w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2018.  

Gospodarka obiegu zamkniętego - zobacz, jak to się robi w praktyce

Tuż po zakończeniu GDD2018 wystawa "Empatia, teraz!" ruszyła w drogę do Wrocławia. Wernisaż drugiej odsłony wystawy odbędzie się 3 sierpnia o 19:00 w galerii Dizajn BWA Wrocław.

"Empatia, teraz!" w galerii Dizajn BWA Wrocław

Już 6 lipca startuje festiwal Gdynia Design Days 2018. Nie może Cię zabraknąć!

Gdynia Design Days 2018

17 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród organizowanego po raz pierwszy konkursu Polish Graphic Design Awards. Poznaj wszystkich finalistów!

Wyniki Polish Graphic Design Awards 2017

Zapraszamy na wystawę do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w dniach 7 kwietnia - 30 maja, gdzie zaprezentowane zostanie 15 interpretacji znaków graficznych Karola Śliwki w wykonaniu najlepszych polskich ilustratorów.

Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce

Hasło 11. edycji festiwalu Gdynia Design Days – ERROR – mieści szereg interpretacji. Jak je rozumieć? O ideach stojących za GDD2018 porozmawiamy 5 czerwca o 17:00 podczas dyskusji panelowej z udziałem badaczy i przedstawicieli mediów.

forum GDD #ERROR