centrum designu

Jaki jest jej cel i na czym polegają działania rewitalizacyjne w miastach? Co trzeba zrobić, aby naprawić miasto. W dniach 13-31 października zapraszamy do PPNT Gdynia na wystawę przygotowaną wspólnie z Wydziałem Architektury Politechniki. 

Rewitalizacja - naprawić dzielnicę. Chylonia, Meksyk, Oksywie, Witomino - opracowania studentów PG

19 października 2018 r. zapraszamy do PPNT Gdynia na dodatkową odsłonę projektu myHand. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną m.in. efekty warsztatów z wykorzystaniem technologii druku 3D. 

wystawa myHand

Zapraszamy na 10. spotkanie z cyklu, które odbędzie się 16 października o 18:00 w PPNT Gdynia. O tym jak zmienił się rynek mody w ostatnich latach porozmawiamy z Iną Lekiewicz, Kasią Kulik i Eweliną Kustrą.

Moda. Jak odnaleźć się w branży?

Warsztaty, których celem jest stworzenie w technologii druku 3D personalizowanej dłoni myHand, zgodnie z założeniami open source, ekonomii okrężnej i biznesu uwzględniającego aspekty społeczne.

warsztaty my Hand

Zapraszamy do udziału w projekcie unijnym Creative Traditional Companies Cooperation skupiającym partnerów i interesariuszy z 5 krajów (Polski, Niemiec, Szwecji, Litwy i Danii).

Weź udział w projekcie unijnym i dołącz do międzynarodowej sieci

Znamy laureatów trzeciej edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane wnętrza komercyjne w Gdyni. 

KONKURS NA NAJLEPIEJ ZAPROJEKTOWANE WNĘTRZA ROZSTRZYGNIĘTY!

Zastanawiasz się czym jest gospodarką obiegu zamkniętego? Odpowiedź znajdziesz w filmach „Ecodesign in practice”, które swoją premierę miały w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2018.  

Gospodarka obiegu zamkniętego - zobacz, jak to się robi w praktyce

Tuż po zakończeniu GDD2018 wystawa "Empatia, teraz!" ruszyła w drogę do Wrocławia. Wernisaż drugiej odsłony wystawy odbędzie się 3 sierpnia o 19:00 w galerii Dizajn BWA Wrocław.

"Empatia, teraz!" w galerii Dizajn BWA Wrocław

Za nami Gdynia Design Days 2018 pod hasłem ERROR. Choć emocje jeszcze nie opadły, znamy już datę 12. edycji festiwalu!

Tak było na #GDD2018!

Już 6 lipca startuje festiwal Gdynia Design Days 2018. Nie może Cię zabraknąć!

Gdynia Design Days 2018

17 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród organizowanego po raz pierwszy konkursu Polish Graphic Design Awards. Poznaj wszystkich finalistów!

Wyniki Polish Graphic Design Awards 2017

Hasło 11. edycji festiwalu Gdynia Design Days – ERROR – mieści szereg interpretacji. Jak je rozumieć? O ideach stojących za GDD2018 porozmawiamy 5 czerwca o 17:00 podczas dyskusji panelowej z udziałem badaczy i przedstawicieli mediów.

forum GDD #ERROR

Zapraszamy na debatę z udziałem wybitnych polskich ilustratorów: Agatą Królak, Pawłem Jońcą, Patrykiem Hardziejem i Dawidem Ryskim, którzy opowiedzą nam o współczesnym projektowaniu graficznym.

Jak Śliwka w kompot – mistrzowie, wzory, autorytety: nowoczesne projektowanie i tradycja

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Satalecką, autorką książki „Podaj dalej. Design, nauczanie, życie”  – wywiadu-rzeki z Krzysztofem Lenkiem. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia 25 kwietnia o 18:00.

Podaj dalej. Design, nauczanie, życie

Już po raz siódmy redakcja magazynu Elle Decoration we współpracy z Centrum Designu w roli mecenasa organizuje konkurs Młodzi na Start skierowany do początkujących projektantów, studentów i absolwentów szkół artystycznych.

Młodzi na Start | Pokaż swój projekt i wygraj 10 000 zł!

Już 16 kwietnia rozpocznie się Milan Design Week, podczas którego zaprezentowana zostanie „World Flowers” – instalacja japońskiego zespołu kreatywnego NAKED, odnosząca się m.in. do… Gdynia Design Days!

Gdynia Design Days gościnnie na Milan Design Week

O współpracy z mediami porozmawiamy podczas 9. spotkania z cyklu „MODA – jak odnaleźć się w branży?”, na które zapraszamy 28 marca o 17:30 do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

MODA. Jak zwrócić uwagę mediów na markę?

Zapraszamy na wystawę do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w dniach 7 kwietnia - 30 maja, gdzie zaprezentowane zostanie 15 interpretacji znaków graficznych Karola Śliwki w wykonaniu najlepszych polskich ilustratorów.

Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce

To już 11 edycja festiwalu Gdynia Design Days skierowanego do profesjonalistów i entuzjastów wzornictwa. Hasło przewodnie GDD2018 to ERROR. Jak je rozumieć?

Gdynia Design Days 2018 | ERROR

Zgłoś swój projekt i weź udział w konkursie Polish Graphic Design Awards! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2018 roku.

Polish Graphic Design Awards