centrum designu

Najlepsze wnętrza w Gdyni - NAGRODY WRĘCZONE

Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrza rozstrzygnięty!  Na początku lipca,  w ramach 8. edycji festiwalu Gdynia Design Days, wystartował konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrza lokali gastronomicznych i handlowych.  W ramach Plebiscytu organizowanego równolegle, do głosowania zapraszani są również mieszkańcy Gdyni i odwiedzający ją turyści. Centrum Designu Gdynia co roku na terenie Gdyni będzie poszukiwać wnętrz, które urzekają stylem i zdobywają serca mieszkańców.

Nominowano po 6 lokali w dwóch kategoriach. Przegląd pozwolił na zwrócenie uwagi na te miejsca, które swoją otwartością, jakością oferowanych usług i produktów, a przede wszystkim stylem wnętrza, przyciągają gości i zdobywają serca mieszkańców. Wszystkie z nich to  oryginalne, modne miejsca, do których warto zajrzeć.

KATEGORIE:
 
Punkty handlowe:
Natura i Zdrowie
6'Win
Amazing Decor
Misstery
Lilou
By o La La


Punkty gastronomiczne:

Cyganeria
Serio
Główna Osobowa
Mikroklimat
Śródmieście
Czerwony Piec


Przez całe lato mogliście wyrazić swoją opinię i zagłosować w Plebiscycie na najlepiej zaprojektowane - Waszym zdaniem wnętrze.


PLEBISCYT I WYNIKI GŁOSOWANIA
Lokal gastronomiczny: GŁÓWNA OSOBOWA / 1007 głosów
Lolak handlowy: AMAZING DECOR 256 głosów 

KONKURS I DECYZJA JURY
2 września w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia jury konkursu w składzie:
Ewa Janczukowicz-Cichosz (wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia),
Natalia Kaczor (przedstawicielka stowarzyszenia Traffic Design),
Jacek Piątek (plastyk Miasta, Urząd Miejski Gdynia), 
Paulina Ryń (projektant, współzałożyciel biura projektowego Razy2)
wyłoniło laureatów pierwszego plebiscytu Gdynia Design Days na najlepiej zaprojektowane wnętrze.


Tytuł najlepiej zaprojektowanego wnętrza kapituła konkursu przyznała:

Kategoria: punkt gastronomiczny
Restauracja Główna Osobowa
Gdynia, ul. Abrahama 39

Projektanci restauracji Główna Osobowa postawili sobie poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Chcieli stworzyć wnętrze, które jest nie tylko współczesne i wpisuje się w aktualnie panujące trendy aranżacji wnętrz, ale też odwołuje się do tożsamości miasta, w którym się znajduje. We wnętrzu dominują naturalne materiały, takie jak, drewno, stal i skóra. Panuje tu klimat surowo-przytulny, z akcentami prawdziwej zieleni. Na uwagę zasługuje zręczne wykorzystanie przestrzeni od podwórza i stworzenie tam przestronnego patio. Będąc w lokalu można zauważyć spójność koncepcji na każdej płaszczyźnie (nazwa, wizerunek, wnętrze, detal), ale nie tylko w nazwie można znaleźć odwołania do budynku stacji kolejowej. Umiejscowiona przy barze tablica z menu odwołuje się charakterem do tablicy przyjazdów i odjazdów pociągów, zaś o portowej tożsamości świadczą chociażby umieszczone na ścianie worki po kawie, przypominające o podróżach polskich marynarzy. Piękna witryna, niebanalny ogródek przed wejściem, charakterystyczna markiza, to tylko niektóre elementy zasługujące na uwagę. Oryginalne autorskie meble, imponujący bar czy karta menu ze skórzanym akcentem tworzą spójną całość, która z pewnością zasługuje na miano najlepiej zaprojektowanej gdyńskiej restauracji.
Projekt wnętrza: Filip Kozarski i PB / studio

Kategoria: punkt handlowy
Natura i Zdrowie
Gdynia, plac Kaszubski 17 / 5


Lokal z produktami eko i medycyny naturalnej. Przestrzeń lokalu handlowego została zaprojektowana w taki sposób, by zwrócić uwagę na eksponowane ekologiczne produkty. Dzięki dużym przeszklonym witrynom, wnętrze jest jasne i przestronne – wyroby eko w naturalnym świetle prezentują się bardziej korzystnie i atrakcyjnie. Elementami wystroju wnętrza są białe meble oraz charakterystyczne organiczne krzesła. Akcentem nawiązującym do naturalnych składników produktów stały się belki z jasnego drewna. Projekt wnętrza został odpowiednio dostosowany do charakteru sprzedawanych artykułów. Ascetyczne podejście do koncepcji aranżacji jest także odpowiednim rozwiązaniem przy sprzedaży wyrobów leczniczych. Projekt wnetrza: Elżbieta Perzanowska - ELSEJ/ pracownia magia domu. 

GRATULUJEMY zwycięzcom, a szczególnie projektantom wybranych lokali!